A Ferrarinál nem kérnek Fernando Alonso szolgálataiból

2008.04.22. 22:37
Nem kívánja szerződtetni a 2005-ös és 2006-os év világbajnokát a Ferrari, bár Felipe Massa év eleji gyengélkedése után többen is találgatni kezdtek, miszerint a brazilt a Renault-val együtt gyengélkedő Alonso válthatja a 2009-es évben.
Gondolkodhat a jövőn: csak akkor marad a Renault-nál Alonso, ha ütőképes autót kap
Foto: Imago
Gondolkodhat a jövőn: csak akkor marad a Renault-nál Alonso, ha ütőképes autót kap
Gondolkodhat a jövőn: csak akkor marad a Renault-nál Alonso, ha ütőképes autót kap
Foto: Imago
Gondolkodhat a jövőn: csak akkor marad a Renault-nál Alonso, ha ütőképes autót kap

Fernando Alonso közel sem elégedett autójával, és ha ő elégedetlenkedik, akkor megindulnak az „átigazolási pletykák”. A spanyol versenyző korábban tagadta, hogy a Renault-val kötött szerződésében lenne elengedési záradék, de tartották magukat a hírek, melyek szerint szívesen igazolna a Ferrarihoz.

Nos, az olaszok úgy tűnik, nem kérnek belőle.

„Nem lenne kívánatos a jelenlegi helyzetben, hogy a Ferrarihoz szerződtessük Alonsót” – egyértelműsítette az olasz istálló álláspontját az elnök Luca di Montezemolo, aki bővebben is megindokolta döntését.

„Összehozni egy Räikkönen–Alonso párost öngyilkosság lenne. Magunknak okoznánk kárt. Két egyenrangú pilótát szeretnék a csapatban tudni, de olyanokat, akik képesek együtt dolgozni” – nyilatkozta a Ferrari-főnök, aki a jelek alapján tanult a McLaren tavalyi viszontagságaiból, melynek csapata haszonélvezője volt.

Alonso mindenesetre az El Paísnak nyilatkozva elmondta: attól függ jövője a Renault-nál, hogy a francia csapat végre képes lesz-e versenyképes autót adni neki.

„Sok mindent figyelembe kell vennem a döntésnél, amit év végén meghozok. Az első lehetőség az, hogy maradok a Renault-nál, ha sikerül összehoznunk egy autót, amely képes a győzelemre. De ehhez látnom kell a fejlődést” – mondta.

„Olyan autót akarok, amivel futamokat lehet nyerni. Van néhány csapat, a Williams, a Toyota, a BMW, no meg persze a Ferrari, amely mindig az élmezőnyben harcol. Nem akarok azért harcolni, hogy bekerüljek az időmérő végső szakaszába, ebből elegem van” – tette hozzá.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
10 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
13 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
17 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik