Heikki Kovalainen várhatóan versenyezni fog Törökországban

2008.04.27. 21:41
A Formula-1-es autós gyorsasági világbajnokság Spanyol Nagydíján, a 22. körben, a Campsa kanyarban vált irányíthatatlanná a Heikki Kovalainen McLarenje. Az autó bal első kereke kapott defektet, és pillanatokkal utána a kocsi a gumifalba fúródott.
Két hét múlva újra együtt száguldhat Kovalainen és az "ezüst nyíl"
Fotó: Reuters
Két hét múlva újra együtt száguldhat Kovalainen és az "ezüst nyíl"
Két hét múlva újra együtt száguldhat Kovalainen és az "ezüst nyíl"
Fotó: Reuters
Két hét múlva újra együtt száguldhat Kovalainen és az "ezüst nyíl"

A McLaren Mercedes csapatvezetője, Ron Dennis azt nyilatkozta a verseny után, hogy biztos benne, Kovalainen két hét múlva versenyezni tud majd a Török Nagydíjon.

A barcelonai baleset után a finn versenyzőt természetesen azonnal kórházba szállították. A vizsgálatok kiderítették, hogy Kovalainen nem szenvedett súlyos sérülést annak ellenére sem, hogy a 220 km/h-ás becsapódásnál 26 G nehézségi erő hatott a testére.

A mcLarenes pilóta azonnal elveszítette az eszméletét, nemsokára azonban magához tért, és már ott, a helyszínen integetéssel jelezte a szurkolóknak, hogy jól van.

A végső szót persze az orvosoknak kellett kimondaniuk, akik az alapos vizsgálatok után sem külső, sem belső sérülést nem találtak a versenyzőnél.

Dennis elmondta, hogy Kovalainan még egy kicsit zavart, de ez a baleset által okozott trauma miatt van. Ugyanakkor szerencsére nincsenek külső sérülései: sem horzsolása, sem vérző sebe, vagy csonttörése. Emiatt bíznak benne az istállónál, hogy Törökországban versenyezhet majd.

A biztonság kedvéért Kovalainent éjszakára még bent tartják a kórházban, de ha minden rendben lesz vele, holnap távozhat, és készülhet a következő futamra.

NÉZZE MEG KOVALAINEN BALESETÉT!

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
7 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
10 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
13 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik