Csak tíz csapattal folytatódik a 2008-as világbajnokság

2008.05.06. 10:47
Visszalépett a Super Aguri a Formula-1-től. A régóta nehéz anyagi helyzetben lévő istálló vezetője, Aguri Szuzuki bejelentette, nem tudják folytatni a versenyzést. Ezzel a 2008-as világbajnokságot mindössze tíz csapat fogja folytatni.
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat
Fotó: Action Images
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat
Fotó: Action Images
Ebben az évben már nem versenyez többet a Super Aguri csapat

A Super Aguri bejelentette, nem folytatja a Formula-1 2008-as idényét, mivel anyagi gondjai megoldhatatlannak bizonyultak. Már több hete folytak a találgatások az istálló jövőjéről, miután nem jött össze a bejelentett felvásárlás a Magma Group által.

Aguri Szuzuki, az istálló vezetője a Honda igazgatótanácsával való tárgyalás után döntött úgy, hogy a csapat visszavonul.

„Egy álmomat valósítottam meg akkor, amikor egy formula-1-es csapat tulajdonosa lettem 2005 novemberében. Két évig és négy hónapig részvevője lehettem a száguldó cirkusznak a Super Aguri által, de most sajnálatosan be kell jelentenem, hogy az istálló nem tudja folytatni a versenyzést” – mondta Szuzuki.

A csapat gondjait a főszponzor, az SS United okozta, aki tavaly nem fizetett az istállónak, majd távozott a Formula-1-től. A Super Aguri a Hondának köszönhette, hogy mostanáig fenn tudott maradni.

„Ezalatt az idő alatt a Honda segítségével tudtunk tovább versenyezni, de mostanra túl nehézzé vált ez a helyzet, ezért a visszalépés mellett döntöttem” – tette hozzá szomorúan a japán vezető.

„Ezúton szeretném megköszönni a sok segítséget a Hondának, a Bridgestone-nak és az összes szponzornak. Köszönöm Anthony Davidsonnak és Takuma Szatónak, hogy a nehéz körülmények ellenére kiálltak a csapat mellett, és a legjobb tudásuk szerint versenyeztek” – búcsúzott Szuzuki.

A Super Aguri visszalépésével a Formula-1 mezőnye tíz csapatra csökkent.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
9 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
12 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
16 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik