Massát feldobja, hogy még mindig nem hisznek benne

2008.10.24. 10:54
A világbajnoki címre törő ferraris Felipe Massa elmondta, sikereit még édesebbé teszi a tudat, hogy nagyon sokan még most sem ismerik el a munkáját. A Saubernél töltött, balul sikerült első Formula–1-es szezonja sokáig kísértette, ám mára úgy tűnik, hírneve helyreállt – aminek azért Massa is örül, mint mondta.
Massa számára boldogságot jelent, ha sikereivel válaszolhat kritikusainak
Fotó: Action Images (archív)
Massa számára boldogságot jelent, ha sikereivel válaszolhat kritikusainak
Massa számára boldogságot jelent, ha sikereivel válaszolhat kritikusainak
Fotó: Action Images (archív)
Massa számára boldogságot jelent, ha sikereivel válaszolhat kritikusainak

A jövő hét végén Interlagosban sorra kerülő Brazil Nagydíjon Felipe Massa – mostanra már mint a Ferrari első számú pilótája – hazai környezetben próbálja meg megszerezni a világbajnoki címet a pontverseny éllovasa, a brit Lewis Hamilton elől.

Sikerei ellenére azonban még mindig akadnak, akik nem ismerik el a brazil munkáját, és még mindig fölemlegetik a 2002-es évet, amikor Massa a Saubernél újoncként próbálkozott, ám nem sok öröme volt abban az idényben: rengeteget hibázott, és 17 versenyből nyolcat nem fejezett be.

Ezzel együtt azt mondja, igencsak boldoggá teszi, ha jó eredményt ér el, és ezzel rácáfolhat kritikusaira.

„Ha olyasmit mutatsz az embereknek, amit nem hisznek el, még édesebb a siker” – mondta Massa egy csoportos interjún a szezonzáró verseny előtt.

„Biztos vagyok benne, ha a Ferrarinál kezdem a pályafutásomat, máshogy alakult volna a megítélésem. Az első évemben elkövetett hibák miatt sokáig nagyon rossz volt a hírem” – mondta a brazil, hozzátéve, kemény munkába telt kiköszörülni a csorbát.

„Amolyan rossz fiú voltam, ez igaz. Nem szabad viszont elfelejteni, hogy nagyon nehéz volt vezetni azt az autót. Fiatal voltam, talán túl fiatal is ahhoz, hogy az F1-ben versenyezzek. Nagyon rossz versenyeim voltak, ami nem tett jót a rólam alkotott képnek, és nagyon sokáig tartott, míg megváltozott a megítélésem a Formula–1-ben” – mondta a brazil.

Massa a Brazil Nagydíjról annyit mondott, az idei év eseményei után senki sem mehet biztosra: „Nagyszerű érzés a világbajnoki címért harcolni, ráadásul hazai közönség előtt. De ez is csak egy verseny, ahol az utolsó körig sohasem tudhatod biztosan, mi fog történni.”

Massa a Ferrarinál képzeli el a közeljövőt, és nem látja okát, miért kellene váltania.

„Úgy gondolom, senki sem láthatja három-négy évre előre, hogyan alakul az élete, de az elkövetkező két évben nagyon jó lesz nekem itt, a Ferrarinál. Remélem, minden marad, ahogy van” – zárta mondandóját a Ferrari pilótája.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
19 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
3 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
6 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
21 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik