Ecclestone aranyérmes gondolata jövőre valóra válhat

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2008.11.26. 14:18
Címkék
Bernie Ecclestone biztos benne, hogy decemberben a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) elfogadja ama ötletét, hogy a Formula–1-es világbajnokságon töröljék el az egyéni pontversenyt, és minden viadalon érmeket adjanak a dobogósoknak. A vb-győztes pedig az legyen, aki a legtöbb aranyat gyűjti be.
A pezsgőzés talán maradhat...
Fotó: Reuters (archív)
A pezsgőzés talán maradhat...
A pezsgőzés talán maradhat...
Fotó: Reuters (archív)
A pezsgőzés talán maradhat...

A sorozat első számú vezetője a múlt héten állt elő elképzelésével. Ez alapján csak a konstruktőri versenyben maradna meg az eddigi pontozásos rendszer, az egyéniben senki sem kapna külön pontokat, ugyanakkor a helyezéseket számon tartanák a rangsorolás miatt.

„Nincs kétségem afelől, hogy sikerül elfogadtatni a változtatást – mondta szerdán Londonban Ecclestone. – Minden csapat örül az elképzelésnek. Szükség van rá, mert az nem normális, hogy valaki úgy lehet világbajnok, hogy nem akar versenyt nyerni."

Ecclestone kijelentette, hogy az emlékezetes szezonzáró Brazil Nagydíj miatt érezte úgy, hogy módosításra van szükség. A 2008-as vb-sorozat utolsó állomásán a végül egy ponttal győztes Lewis Hamilton az egész viadalon csak arra figyelt, hogy a negyedik-ötödik helyen haladjon, tudva, hogy négy pont megszerzésével (5. hely) már övé a bajnoki cím.

A fiatal brit minden idők legfiatalabb világbajnoka lett, míg riválisa, a brazil Felipe Massa csak második. Ecclestone új rendszere alapján Massáé lett volna a bajnoki cím, mivel ő hat, míg Hamilton csak öt futamot nyert idén.

Ecclestone ezen javaslata még messze áll a konkrétummá válástól, mivel az FIA tanácsa decemberben tárgyalja majd. Ugyanakkor az már biztos, hogy a következő öt évre új szponzort kapott a száguldó cirkusz.

A sorozat vezetői öt évre szóló szponzori szerződést kötöttek a dél-koreai LG elektronikai vállalattal. Bernie Ecclestone, a száguldó cirkusz első embere londoni sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a megállapodás révén a cég az F1 hivatalos támogatója lett. A vállalat marketingjogokat is szerzett mint a viadal elektronikai gyártója, és a márkanév a televíziós közvetítésekben is látható lesz.

„Köztudott, hogy egy márkanév befuttatásáért áldozni kell. Ezért döntöttünk a befektetés mellett" – mondta Dermot Boden, a cég marketingigazgatója. A szerződés pénzügyi hátterét nem hozták nyilvánosságra a felek, Boden ugyanakkor annyit elárult, hogy több tízmillió dollárt fizet majd cége az öt év alatt.
Legfrissebb hírek

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
16 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
31 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
31 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
37 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
38 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
41 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
44 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik