Fernando Alonso Renault-ját összetörte, de nem érzi megtörve magát

2009.03.16. 14:54
Fernando Alonso hibázott a hétvégi tesztelésen Jerezben. Ezt a kétszeres világbajnok autója és ideje bánta, mert így kevés időt tölthetett a pályán. Szerelőinek viszont volt dolguk: délutánra rendbe kellett tenniük a kavicságyat megjárt versenygépet.
Fernando Alonso hibázott
Fotó: Reuters
Fernando Alonso hibázott
Fernando Alonso hibázott
Fotó: Reuters
Fernando Alonso hibázott

A Renault Formula–1-es csapata megkezdte az utolsó szezon előtti tesztet, a dél-spanyolországi Jerezben. Vasárnap Fernando Alonso 40 mért kört teljesített.

Délelőtt a körülmények ideálisak voltak a teszteléshez. Csakhogy reggel a csapat nem sok időt tölthetett a pályán, mert Alonso keresztülhajtott a kavicságyon, ennek következtébe autója eleje megrongálódott, és az istálló szerelőinek nem kevés idejükbe tartott kijavítani. A délután már termékenyebb volt.

Alonso elkezdte a csapat aerodinamikai programját, majd néhány gyakorló rajtot teljesített.

„Sajnos hibáztam ezen a reggelen, és emiatt nagyon sok időt vesztettünk. De akkor szokott ilyesmi történni az edzésen, amikor folyamatosan a határon autózol” – mondta Alonso.

„A délután folyamán megpróbáltuk a legjobbat kihozni magunkból, a lehetőségekhez képest a csapat egész jól összerakta az autót, és kipróbáltunk néhány új alkatrészt is. A nap végén elégedettek voltunk az eredményekkel, de természetesen szerettünk volna még több kört teljesíteni. Már csak egy napom maradt, hogy folytassam a munkát és a felkészülést az Ausztrál Nagydíjra” – tette hozzá a kétszeres világbajnok.

„Kétezer-nyolcban szkeptikus voltam az első három versenyt követően. Úgy éreztem, turista leszek azokban a városokban, ahová versenyezni mentünk. Most azonban sokkal optimistább vagyok, mint tavaly, ehhez nem férhet semmi kétség”.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
14 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
17 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
21 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik