Felipe Massa és a Ferrari felkészült, de tartanak a Brawn GP-től

2009.03.25. 09:20
Felipe Massa szerint a Brawn GP az Ausztrál Nagydíj legnagyobb esélyese. Ennek ellenére a Ferrari brazil pilótája magabiztos az idénykezdettel kapcsolatban, és nem rejtette véka alá, annak is örül, hogy nem a győzelmek száma fog majd dönteni a világbajnoki címről.
Massa és a Ferrari készen áll a rajtra
Fotó: ActionImages
Massa és a Ferrari készen áll a rajtra
Massa és a Ferrari készen áll a rajtra
Fotó: ActionImages
Massa és a Ferrari készen áll a rajtra

„Rengeteg önbizalommal és optimistán megyek Ausztráliába. Vigyáznunk kell azonban: a teszteredmények nem mindig tükröződnek a versenyhétvégéken” – nyilatkozta a Ferrari hivatalos honlapjának Felipe Massa a szezonnyitó melbourne-i futamot megelőzően.

Amíg azonban a brazil pilóta szeretné viszontlátni saját csapata jónak mondható teszteredményeit a nagydíjakon is, addig egy másik istálló kiemelkedő teljesítményétől szívesen eltekintene a hétvégéken.

„Mindenki láthatta, hogy a Brawn GP autói a leggyorsabbak jelen pillanatban. Véleményem szerint valós a gyorsaságuk, valamit nagyon eltaláltak” – mondta a nem is oly rég még a megszünés határán lavírozó istállóról Massa.

Az előző szezon egyéni ezüstérmese azonban bizakodó: saját bevallása szerint ő és csapata is százszázalékos állapotban van a 2009-es idény első állomása előtt.

Pedig az Ausztrál GP-ken eddig nem sok babér termett Massának, akinek legjobb eredménye a hatodik helyezés volt ezen a pályán. A múlt évben például nem ért célba a brazil, ami, ha figyelembe vesszük, hogy a világbajnokságot mindössze egy ponttal bukta el Lewis Hamiltonnal szemben, végzetesnek bizonyult.

„Elkövettünk néhány hibát tavaly, de az egész téli szünetben arra törekedtünk, hogy javítsunk azokon a területeken, ahol nem voltunk tökéletesek. Mindenki nagyon keményen dolgozott, elemezte a hibákat, s megpróbált rájuk megoldást találni. Úgy érzem, remekül felkészültünk.”

A brazil pilóta sportszerűen nyilatkozott az ez évre végül visszavont, de addig is sok kritikát kapó új szabályrendszer-tervezetről, amely alapján a győzelmek száma döntött volna a világbajnok személyéről.

Massa elmondta, hogy nem tartotta volna igazságosnak ezt a rendszert, annak ellenére sem, hogy ez alapján 2008-ban az ő végső sikerével zárult volna az egyéni vb-küzdelem.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
3 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
6 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
10 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik