Közelebb a megegyezés, 2011-ben vezetik csak be a költségvetési sapkát?

2009.05.24. 13:08
Közelebb jutottak a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) 2010-es szabályai ellen „lázadó” Formula–1-es csapatok a szervezet vezetőivel, így könnyen lehet, hogy mégsem vezetik be jövőre a botránykőnek számító, 40 millió fontos költségvetési sapkát.
Mosley szerint közel a megegyezés az istállókkal
Mosley szerint közel a megegyezés az istállókkal
Fotó: Reuters
Mosley szerint közel a megegyezés az istállókkal
Mosley szerint közel a megegyezés az istállókkal
Mosley szerint közel a megegyezés az istállókkal
Fotó: Reuters
Mosley szerint közel a megegyezés az istállókkal
Az FIA részéről Max Mosley, a szervezet első embere tájékoztatta erről az újságírókat Monacóban.

„Lassan körvonalazódik a megoldás, egyre közelebb jutunk egy mindenki számára megfelelő kompromisszumhoz” – nyilatkozta.

„Mindenki a megegyezésre törekszik, ennek köszönhető a haladás. A csapatok tisztában vannak vele, hogy a jelenlegi költekezés nem tartható fenn, ennyi pénz egyszerűen nincs a sportágban” – tette hozzá.

Az új, kompromisszumos javaslat szerint 2011-re tolnák ki a költségvetési sapka bevezetését, a csapatok pedig több pénzt kapnának a hirdetési bevételekből.

„A jelenlegi állás szerint 2010 átmeneti év lenne, viszont 2011-től tényleg jön a negyvenmillió fontos költségvetési korlátozás” – mondta Mosley.

A BBC értesülései szerint elképzelhető, hogy ha mégis kivonul egy-két csapat a száguldó cirkuszból, akkor a csapatok harmadik számú pilótáival töltenék fel a rajtrácsot. A „boxutcai pletykák” szerint elsősorban a szezonban nagyon gyengén szereplő BMW és a Toyota gondolkodik a kiszálláson, még akkor is, ha megszületik a megegyezés az FIA és az istállók között.

Egyelőre nyitott kérdés, hogy ha nem lesz 2010-ben költségvetési sapka, az mennyire veti vissza a Formula–1-es beszállást tervező csapatok érdeklődését…
Legfrissebb hírek

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
2 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
22 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik