Formula-1: a bolgárok 2011-től szeretnének nagydíjat rendezni

MTI MTIMTI MTI
2009.07.03. 18:29
Címkék
A bolgárok bíznak abban, hogy 2011-től otthont adhatnak Formula–1-es futamoknak.
Amint azt Bogdan Nikolov, a helyi autósport-szövetség elnöke csütörtökön kifejtette: a jövő hétvégén, a Német Nagydíjon találkoznak Bernie Ecclestone-nal, az autós gyorsasági világbajnokság első számú irányítójával, s remélik, hogy kedvező fogadtatásban részesül két változatban készült tervük.Amennyiben így lesz, akár már most aláírhatnak egy 2011 és 2015 közötti rendezésre vonatkozó szerződést, amely meghosszabbítható lenne 2020-ig. Az elképzelések szerint Pleven város közelében épülne fel a pálya.Reményeiket táplálhatja, hogy a szomszédos Törökországban kevés nézőt sikerül a szervezőknek kicsalogatniuk a futamokra, emiatt Isztambul 2011-től akár ki is kerülhet a naptárból. A június eleji idei viadalra csupán 36 ezer háromnapos jegyet értékesítettek.
Legfrissebb hírek

Kajak-kenu: a szövetségi kapitányok kijelölték a kanadai vk-ra utazó magyar csapatot

Kajak-kenu
2 perce

A kapura lövések és a gólok száma is növekszik az ivószünet után

Foci vb 2026
5 perce

Noah Lyles a budapesti atlétikai világdöntő legújabb arca

Atlétika
12 perce

Edző megy Zalaegerszegről Lendvára, játékosok is mehetnek – hivatalos

Labdarúgó NB I
42 perce

Az Arsenal végleg megszerezte az ecuadori kulcsembert

Angol labdarúgás
50 perce

Klubot váltott a svájciak támadója

Foci vb 2026
1 órája

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
1 órája

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik