Formula-1: japán lapértesülések szerint a Toyota is kiszállhat

MTI MTIMTI MTI
2009.09.30. 13:12
Címkék
Japán médiaértesülések szerint a Toyota megfontolja, hogy továbbra is a Formula–1-ben maradjon-e, tekintettel a részvétel magas költségeire.

„Olyan F1-re van szükségünk, ahol a versenyzéshez nem kell annyi pénz, mint eddig – mondta szerdán a Jomiuri napilapnak az istálló elnöke, Jamasina Tadasi. – Minden szempontból meg kell vizsgálnunk a feltételeket, mielőtt az autógyárral egyetértésben végleges döntést hozunk."

A Toyota 2002-ben mutatkozott be önálló csapatként az autósport elitkategóriájában, s annak ellenére, hogy évente 300 millió dollárból gazdálkodik, futamot még nem sikerült nyernie – igaz, pilótái a hét év alatt 12 alkalommal állhattak dobogóra. A team már korábban benevezett a 2010-es idényre.

Ha a Toyota elhagyja az F1-et, két esztendőn belül a harmadik nagy autógyár távozhat, miután múlt év végén a Honda búcsúzott, idén júliusban pedig a BMW jelentette be, hogy jövőre kiszáll a sorozatból.

Legfrissebb hírek

Így kezdenek a csapatok a G-csoport utolsó meccsein

Foci vb 2026
13 perce

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
16 perce

Uruguay kiesett, a Zöld-foki-szigetek továbbjutott, Spanyolország csoportot nyert

Foci vb 2026
17 perce

A Zöld-foki-szigeteknek csoportmásodik helyet ért az újabb döntetlen

Foci vb 2026
25 perce

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
25 perce

Csere: ennyi volt Muslera vb-karrierje

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
1 órája

Baena-góllal vezetnek a spanyolok, jelenleg továbbjutó a Zöld-foki-szögetek – félidők

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik