A Toyota kiszáll a száguldó cirkuszból

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2009.11.04. 09:38
null
A Toyota megunta a sikertelenséget (fotó: Action Images)
Címkék
A világ legnagyobb autógyáraként ismert Toyota azonnali hatállyal kiszáll a Formula–1-ből.

A cég szerdán azzal indokolta a bejelentését, hogy fennállásának legveszteségesebb évét zárta az idén, és jövőre sem várható jelentős javulás.

A 2009-es szezonban a német Timo Glockot, az olasz Jarno Trullit és a japán Kobajasi Kamuit csatasorba állító Toyota döntése nyomán jövőre már egyetlen japán csapat sem lesz az autósport királykategóriájában, miután a Honda tavaly decemberben távozott.

Az általános japán „exodus" korábbi fejezeteként hétfőn a Bridgestone, a világbajnoki sorozat egyetlen gumiszállítója közölte: a 2010-es idényt követően nincs tovább. A Toyota tulajdonában álló Fudzsi-pálya jövő évtől már nem ad otthont F1-es futamoknak. A Subaru, a Suzuki és a Mitsubishi a ralitól, a Kawasaki pedig a gyorsaságimotoros-világbajnokságtól köszönt el ebben az esztendőben.

A Toyota 2002-ben szállt be a Formula–1-be, és hatalmas gazdasági, valamint technikai háttere miatt kiugró szereplést vártak a szakértők az új csapattól, amely azonban az elmúlt években mindössze három pole pozíciót és tizenhárom dobogós helyet tudott felmutatni, legjobb eredményeként pedig 2005-ben negyedik lett a konstruktőri pontversenyben.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
3 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
17 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
30 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
54 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik