F-1: megszületett a megállapodás, utcai futam lesz Rómában

MTI MTIMTI MTI
2009.12.20. 19:04
Címkék
Várhatóan 2012-ben, esetleg egy évvel később Formula-1-es világbajnoki futamot rendeznek Róma utcáin - az erről szóló megállapodást vasárnap írták alá.

Maurizio Flamini főszervező a RAI közszolgálati tv-csatornán elmondta, hogy másfél éves kemény munka után sikerült egyezségre jutni Bernie Ecclestone-nal, az F1 első emberével.

Giovanni Alemanno római főpolgármester sietett közölni, hogy támogatják a rendezést és a GP semmiképpen sem lesz a monzai verseny alternatívája, hiszen ott a pályán zajlik a viadal, míg a fővárosban utcai futamot bonyolítanak majd le.

Helyi médiaértesülések szerint a monzai Olasz Nagydíj szervező attól tartanak, hogy a fővárosiak kiszorítják őket az F1-es naptárból. Az autósport elitkategóriájában a házigazda nemzetek – Spanyolországtól eltekintve – jelenleg csak egy futamot rendeznek. Korábban Olaszország és Németország is két-két viadalt bonyolított le.

Az elképzelések szerint Róma déli részén alakítanák ki a pályát és két olyan kanyart is beiktatnak majd, ahol lehet majd előzni.

A RÓMAI FUTAM LÁTVÁNYTERVE
 

 

Legfrissebb hírek

Kanada az első nyolcaddöntős, mutatjuk a hétfői programot

Foci vb 2026
1 perce

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
8 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
10 perce

Kanada a hosszabbításban betalált, ezzel kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
11 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
18 perce

Ideális keltető – S. Tóth János jegyzete

Jégkorong
19 perce

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
1 órája

Hét Domb: Milák országos rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik