Formula-1: a Williams a bahreini gondok után jó Ausztrál GP-t vár

2010.03.23. 16:55
Új fejlesztéseket kapott a Williams FW32 az Ausztrál Nagydíjra, így az angol istálló pilótai bizakodva várják a Formula–1-es szezon második futamát.

„Az Albert Park gyors utcai pálya, ahol a gumik kopását figyelembe véve rendszerint a határon kell autózni. Ennek előfeltétele, hogy az egész versenyhétvége során gondos beállításokat alkalmazzunk. Több fejlesztésen esett át az FW32-es, ezeket »élesben« most próbáljuk ki. Nagyon érdekes hétvége elé nézünk, különösen annak fényében, hogy ez a ring jócskán különbözik a szahiritől" – vélekedett Sam Michael technikai igazgató.

„Melbourne csodálatos Grand Prix-helyszín. A verseny itt mindig nagy küzdelmet hoz, ami szurkolói szempontból különösen jó. A városban is pezseg az élet, úgyhogy jómagam igazan kedvelem az Albert Parkot. A pályán nem érződik igazán, hogy ez egy utcai futam, kihívásokkal teli, és van néhány olyan kanyarja, amelyet még át kell vennünk. Akadt néhány kisebb problémánk Bahreinben, de ezeket az ausztráliai versenyig megoldottuk. Optimista vagyok, és jobb szereplésre számítok ezen a hétvégén" – tekintett a GP elé Rubens Barrichello.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
4 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
6 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik