Formula-1: Webber szerint Schumachernek nem lesz könnyű dolga

2010.03.09. 12:29
Mark Webber úgy gondolja, Schumacher nem lesz olyan sikeres ebben az évben, mint visszavonulása előtt, és bár a téli teszteken versenyképesnek bizonyult, nagyon kemény szezon vár rá.

Mark Webber szerint Schumacher nem lesz annyira sikeres, mint 2006-os visszavonulása előtt. „Úgy gondolom, kőkemény szezon vár rá. Szerintem minden rendben lesz, de én még soha nem láttam fenomenális visszatérést. A második karrier senki esetében sem volt sikeresebb, mint az első" – fejtette ki véleményét a hétszeres világbajnokról az ausztrál pilóta.

A 33 éves Webber véleménye szerint a mostani fiatal pilótáknak könnyebb dolguk volt, mint az idősebb generációnak, mert most egyszerűbb vezetni az autókat, mint régen.

„Ezeket az autókat már egyszerűbb vezetni. Ha ránézel ezekre a srácokra, nem igazi férfiakat látsz. Nem vitás, hogy tehetségesek, de összességében nem jobbak, mint mi voltunk. Mivel az autókat könnyebb vezetni, ők elsőre meg tudják oldani a feladatot, míg az én generációmnak végig kellett járni az összes kategóriát, hogy bejuthassunk a Formula–1-be. De most akár Hamiltont, akár Vettelt nézve megállapítható, hogy jönnek, és egyszerűen végrehajtják a feladatot" – mondta a Red Bull versenyzője.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
6 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
9 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik