Formula-1: a Prodrive letett arról, hogy a száguldó cirkuszban szerepeljen

2010.04.15. 19:00
A Prodrive letett arról, hogy jövőre a Formula–1-ben szerepeljen, így biztosan nem a brit istálló lesz a száguldó cirkusz mezőnyének 13. csapata. Dave Richards csapata a jövőben az Aston Martin sportautóprogramja mellett a rali-világbajnokságba térne vissza.

„Nem szabad lebecsülni azt a feladatot, amelyet egy új Formula–1-es csapat felépítése, a megfelelő anyagi háttér biztosítása és a versenyautó fejlesztése jelent" – jelentette ki David Richards, a Prodrive egyik alapítója.

„Figyelemmel követtük az anyagi és technikai kihívásokat, amelyekkel a száguldó cirkusz újonc istállói idén szembesültek. Nagyon csodálom, amit véghezvittek, de nem gondolom úgy, hogy ez a Prodrive és az Aston Martin számára megfelelő stratégiát jelentene" – számolt le az F1-es tervekkel Richards, aki elmondta, az F1-ben a versenyképességet és a finanszírozhatóságot nem tartja egyidejűleg megvalósíthatónak.

A Prodrive az idei szezonra beadta nevezését, de végül nem kapott rajtengedélyt a Nemzetközi Automobil-szövetségtől (FIA). A jelenlegi mezőnyben három újonc csapat szerepel: a Lotus, a Hispania, és a Virgin.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
46 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
2 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik