Formula-1: Egyet sem hagyunk ki, jövőre húsz futam lesz - Ecclestone

2010.04.16. 10:48
Bernie Ecclestone szerint a jövőre induló Indiai Nagydíj érdekében egyetlen futamot sem törölnek a versenynaptárból, azaz rekordszámú, húsz viadalt rendeznek a 2011-es gyorsasági autós világbajnokság keretében. A Formula–1 első embere úgy véli, 25 futamot is elbír a versenynaptár.

Az F1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone egyúttal kijelentette: a Kínai Nagydíjat annak ellenére megrendezik jövőre is, hogy a verseny általában nem vonz elég fizető nézőt.

„Nem reklámozzák eléggé a versenyt, ilyen egyszerű a magyarázat a nézők elmaradására. Előfordulhat, hogy valaki Sanghajban tartózkodik, mégsem sejti, hogy a városban éppen  Formula–1-es viadalt rendeznek. Nagy kár, mert egyébként a pálya szuper, és minden rendben van " – mondta Ecclestone.

Az F1 első számú vezetője Dél-Koreában tett minapi látogatása alapján azt is kijelentette: noha a pályán még jelentős munkálatok folynak, és messze nem elégedett a helyzettel, nincs veszélyben az október 24-i Dél-Koreai Nagydíj. „Egyértelmű, hogy ott leszünk".

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
12 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
17 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
20 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik