Webbert sikerei beültethetik Massa Ferrarijába

2010.05.20. 11:16
null
Kubica és Webber képletesen fut versenyt a Ferrariért, de még csapattársak is lehetnek a Reanult-nál (Fotó: Action Images)
Viszonylag nagy a csend a pilótapiacon, ami nem meglepő, ugyanis a nagy téli jövés-menés után minden csapat megtalálta ideális párosát. A brit szaksajtó azonban hetek óta kombinál, s találgatja, ki lehet Felipe Massa utódja a Ferrarinál. A tavaly a Hungaroringen súlyos koponyasérülést szenvedő, de az idén visszatérő brazil az első két versenyen szerzett két dobogós helyezés ellenére eddig nem nyújtott meggyőző teljesítményt, ezért előfordulhat, hogy Maranellóban lecserélik.

Eddig elsősorban Robert Kubica került szóba, a Renault-val kiváló teljesítményt nyújtó lengyelhez azonban foggal-körömmel ragaszkodik a Renault. A hírek szerint Kubicának csak bizonyos teljesítménybeli/eredményességi feltételek teljesülése esetén kötelező kitöltenie 2011 végéig szóló megállapodását a Renault-nál, egyébként mehetne a Scuderiához, amely szívesen látná. A legutóbbi két versenyen aztán Mark Webber került a középpontba, s mivel az ausztrálnak az idény végén lejár a szerződése, azonnal szóba hozták a Ferrarival.

SZAVAZÁS

Ki lesz 2010-ben a Formula-1 világbajnoka?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kubicához hasonlóan nagyon jó a kapcsolata Fernando Alonsóval, aki készséggel dolgozna vele együtt Maranellóban, ráadásul az „idei Massához" képest egyértelműen nyereség lenne az olasz istálló számára.

De miért hagyná el Webber a Red Bullt, amellyel sikert sikerre halmoz? A választ Christian Horner csapatfőnök maga adta meg hétfőn, az angol-osztrák csapat irányítója leszögezte, hogy a 33 éves Webberrel a kora miatt már csak egy-egy évvel hosszabbítja meg a megállapodását a Red Bull. Ha viszont a Ferrari többéves szerződést ajánl neki, a biztos jövő ígéretével el is csábíthatja. Aztán nagy csavar is lehet a történetben: ha a Renault az év második felére annyira feljavul, hogy Robert Kubica a futamgyőzelmekért csatázik, esetleg nyer egy-két versenyt, a francia istálló bárki számára elég csábító lehet, sőt Kubicát is könnyebb lenne megtartania, s előfordulhat, hogy 2011-ben Webber és Kubica alkotja a párosát.

Ezek egyelőre csak kombinációk, de Rubens Barrichello nemrég elismerte, hogy tavaly már májusban elkezdte a tárgyalásokat a Williams-istállóval, azaz könnyen lehet, hogy tényleg van helyezkedés. Webber az ilyen pletykáknak köszönhetően előnyösebb helyzetből kezdheti meg a Red Bull-lal folytatandó tárgyalásait, amelyek ha eredménytelenek lesznek, megnyílik az út a raliból az F1-be való visszatérésen hezitáló világbajnok finn Kimi Räikkönen előtt.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
11 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
16 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
19 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik