Formula-1: Webber 2011-ben visszavonul, ha világbajnokságot nyer

MTI MTIMTI MTI
2010.08.23. 15:42
Mark Webber, a Formula–1-es Red Bull ausztrál pilótája a 2011-es idény végén pontot tehet versenyzői karrierje végére.

„Ha sikerül világbajnokságot nyernem az idén vagy jövőre, akkor más munka után nézek – fogalmazott Webber az Esporte Espetacular című brazil magazin hasábjain. – Az élet nem csak a Formula–1-ből áll. Korábban például azt tanácsolták nekem, hogy legyek hegymászó.”

Webber megnyerte a legutóbbi F1-es futamot, a Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, és hét versennyel a zárás előtt vezeti a pontversenyt. Százötven viadalon indult és hat alkalommal intették le elsőként. Sportkarrierjét a Canberra Raiders rögbicsapatánál kezdte, ahol labdaszedő volt...

Webber pénteken ünnepli a 34. születésnapját.

Webber megnyerte a legutóbbi F1-es futamot, a Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, és hét versennyel a zárás előtt vezeti a pontversenyt. Százötven viadalon indult és hat alkalommal intették le elsőként. Sportkarrierjét a Canberra Raiders rögbicsapatánál kezdte, ahol labdaszedő volt...

Webber pénteken ünnepli a 34. születésnapját.

Legfrissebb hírek

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
15 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
19 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
23 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik