Formula-1: a bahreini szervezőknek nem kell kifizetniük az idei jogdíjat

2011.02.23. 14:29
Bernie Ecclestone, a Formula–1 első embere egy interjúban elmondta, a feszült politikai helyzet, a kormányellenes tüntetések miatt törölt Bahreini Nagydíj szervezőinek nem kellett befizetniük az idei évre esedékes jogdíjat.

„Nem fogok olyan futamért pénzt kérni, amelyre nem került sor – jelentette ki a 80 éves sportvezető a The Guardiannek adott nyilatkozatában. – Olyan ez, mint egy földrengés, egy hónappal ezelőtt senki sem számított rá, hogy ilyesmi történik."

Ecclestone nem tartja kizártnak, hogy az idei évben mégiscsak lesz verseny a szahíri pályán, sőt, kijelentette: mindent megtesz ennek érdekében:

„Ha normalizálódik a helyzet, azon leszünk, hogy beillesszük a futamot a naptárba."

A Formula–1-es sorozat március 13-án vette volna kezdetét Bahreinben, ám a bizonytalan belpolitikai helyzetre tekintettel hétfőn Szalman bin Hamad al-Kalifa, az ország trónörököse telefonon értesítette Ecclestone-t, hogy elmarad a verseny.

Az idénynyitóra így március 27-én, Melbourne-ben kerül sor.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
14 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
19 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
22 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik