Bernie Ecclestone úgy véli, a Formula–1-es Ausztrál Nagydíj versenynaptárban tartása ugyanolyan fontos a „száguldó cirkusz" szempontjából, mint a Monacói GP-é.
Az Ausztrál Nagydíj Victoria állam polgáraitól és a helyi kormányzattól is rendszeres éles kritikákat kap, mivel „viszi a pénzt". Melbourne polgármestere nemrég közölte, elképzelhető, hogy az állam támogatta nagydíj kiesik a versenynaptárból.
„Ausztrália olyan fontos számunkra, mint Monaco. Része a világbajnokságnak már nagyon hosszú ideje, borzalmas lenne, ha elvesztenénk ezt a nagydíjat. Ha a termék túl drága a helyieknek, megértjük, akkor vége a szerződésnek, nem kényszerítünk senkit a hosszabbításra" – mondta Ecclestone.
Legfrissebb hírek

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon
F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok
F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik





