F1: Büszkék lehettek arra, amit tettetek! - Montezemolo

2012.11.29. 20:17
Luca Di Montezemolo, a Ferrari elnöke csütörtök délután évértékelő beszédet tartott a Formula-1-es csapat dolgozóinak.
Montezemolo szerint összességében elégedettek lehetnek a 2012-es idénnyel, hiszen a lehetőségekhez képest jól teljesítettek. A Ferrari a konstruktőri pontversenyben, valamint Fernando Alonso révén a pilóták között is másodikként zárta a szezont. Ezt az elnök szerint különösen nehéz értékelni úgy, ha valakinek a győzelem a génjeiben van.„Büszkék lehettek arra, amit tettetek! – mondta Montezemolo az alkalmazottainak. – Mégpedig azért, mert a végsőkig versenyben tudtunk maradni, annak ellenére is, hogy nem a miénk volt a leggyorsabb autó. Legalább két istállónak, a McLarennek és a Red Bullnak jobb volt az autója, mint a miénk. Ezért az, hogy legalább az egyiket meg tudtuk előzni a konstruktőrök közötti pontversenyben, és hogy Fernandót végig az esélyesek között tudtuk tartani, kiemelkedő dolog, amiért szeretnék is köszönetet mondani nektek. Mindezt leginkább a rendkívüli megbízhatóságunknak köszönhetjük, a boxban és a boxkiállásoknál végzett munkának, és annak, ahogyan a rettentő nehéz idénykezdetre reagáltunk."
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
11 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
14 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
17 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik