F1: Vettel autóján még állítanak, így a boxutcából indítják

2012.11.03. 22:12
A Red Bull Formula–1-es csapatának döntése szerint a rajtrács végére sorolt Sebastian Vettel a boxutcából indul az Abu-Dzabi Nagydíjon, mivel így a csapat tud állítani autóján a verseny előtt.

„Ahogy a világ valaha volt egyik legjobb síugrója mondogatta, minden kis esély egy új lehetőséget kínál – és meg vagyunk győződve arról, hogy rengeteg lehetőségünk lesz holnap” – kommentált Vettel.

Christian Horner csapatvezető szerint még maradt elegendő üzemanyag a kötelező mintavételhez Vettel autójában, csak épp a szabályok szerint nem lehet a kasztnit megbontani ennek kinyeréséhez – méghozzá most csak így lehetett volna hozzáférni a hiányzó mennyiséghez.

„Úgy gondoljuk a Renault-tól kapott információk alapján, hogy van elég üzemanyag, csak az autó megbontása nélkül nem lehet hozzáférni, így nem tudunk megfelelni a vonatkozó szabálynak. Az autón dolgozunk az éjszaka folyamán, így aztán a boxutcából indítjuk. Reméljük, holnap megoldást találunk a problémáinkra” – nyilatkozta.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
8 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
13 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
16 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik