F1: „Kovalainennek több tiszteletet kellene mutatnia”

2013.01.13. 11:59
Mike Gascoyne, a Caterham Formula–1-es istállójának csapatvezetője szerint Heikki Kovalainennek sokkal több tiszteletet kellene mutatnia, ha jövőre is náluk szeretne versenyezni. Egyre valószínűtlenebbnek tűnik, hogy a finn versenyző a Caterhamnél folytathatja pályafutását.
Mike Gascoyne különösen rossz néven vette Kovalainen nyilatkozatát, miszerint már rég meg kellett volna kapnia a Caterhham egyik ülését 2013-ra, az elmúlt években mutatott kitűnő formája alapján. Az angol csapatvezető ezzel szemben csalódott, és úgy véli, Kovalainen nem érdemelte ki az újabb lehetőséget.

„Ez egy nagyon sajnálatos dolog. Heikki nagyon tehetséges versenyző, de a menedzsmentje tavaly nem kezelte túl jól, és ő maga sem tett meg mindent. Három éve velünk van, megfelelően megfizettük ez idő alatt, így kicsit több tiszteletet vártam volna tőle” – mondta a Caterham csapatvezetője.

A 2012-ben a konstruktőri pontversenyben a tizedik helyen végző csapat tehát a jelek szerint teljesen új versenyzőpárossal vághat neki a következő szezonnak, miután az istálló már elköszönt Vitalij Petrovtól, és szerződtette a mindössze 22 éves Charles Picet, így már csak egy ülés kiadó a malajziai tulajdonú csapatnál.

 

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
12 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
16 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
20 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik