F1: Webber nem bírja a terhet - Marko

2013.01.10. 16:55
A Formula–1-es Red Bull utánpótlás-nevelő programjának vezetője, Helmut Marko szerint Mark Webber nem tudja megfelelően kezelni a pszichés nyomást.
2010-ben az ausztrál az utolsó futamig nagy versenyben volt a világbajnoki címért folytatott csatában, amelyet Sebastian Vettel szerzett meg, és tavaly is jól tartotta magát a szezon közepéig, csak 13 pontos hátrányban volt, de az év végére teljesen visszaesett. „Számomra úgy tűnik, Webbernek évente átlagban két futama van, amikor legyőzhetetlen, de nem képes megtartani ezt a formáját egy egész évadon keresztül – mondta Helmut Marko a Red Bulletinnek. – Amint elkezd túl jól állni a pontversenyben, gondja akad az ezzel járó pszichés nyomással. Amíg Vettel egyre jobb formába lendül, addig Mark visszaesik. Aztán ha jön egy technikai hiba, könnyedén lejtőre kerül.” Marko szerint érthető Webber 2011-es visszaesése, miután lemaradt a 2010-es világbajnoki címről, és érzése szerint az ausztrál karrierjének jelenlegi állapotában nagyon nehéz lélektani helyzetben van. „Nincs versenyző, akire ez ne lenne hatással, hiszen a feszültség tapintható. 2010-ben különösen extrém hajrá volt. Webber jobb esélyekkel vágott neki az utolsó futamnak, mint Vettel, és valószínű, hogy a csalódását átvitte a következő idényre, amit könnyű megérteni.” „Szintén fontos, hogy karrierje nagy részében nem volt topautója, de mindig kiváló versenyzőnek tartották, akinek csak egy jó versenygépre van szüksége. A Red Bull beültette egy győzelemre esélyes autóba, aztán jön egy fiatal srác, aki elorozza előle a dicsőséget. Lélektanilag ez természetesen nem könnyű helyzet, ez bárki önbizalmát károsítaná, ez több mint érthető” – tette hozzá.
Legfrissebb hírek

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
1 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
21 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik