F1: a McLaren kibabrált riválisaival a teszteken

2013.02.22. 07:30
A tesztelés derekához érve a csapatok lassan kikészülnek az autóikban rendre bedöglő elektronikai vezérlőegység (ECU) miatt, amelyet 2008 óta egységesen minden istállónak a McLaren szállít. Az elmúlt években nem is volt semmi fennakadás a rendszer működésében, ám a wokingiak a 2014-es szabályváltozásokra felkészülve már az idén újraprogramozták az egység szoftverét, és a teszteken beütött a krach.


A legtöbb istálló vezetői mérgesen püfölték az előttük éktelenkedő sötét monitorokat, az új ECU ugyanis egyszerűen semmilyen adattal sem szolgált a pályán köröző autókkal kapcsolatban. Enélkül természetesen lehetetlen érdemi munkát végezni.
A legtöbb istálló vezetői mérgesen püfölték az előttük éktelenkedő sötét monitorokat, az új ECU ugyanis egyszerűen semmilyen adattal sem szolgált a pályán köröző autókkal kapcsolatban. Enélkül természetesen lehetetlen érdemi munkát végezni.

A Lotus kedden sokáig ki sem hajtott a pályára, míg Dickie Stanford, a Williams csapatmenedzsere arra panaszkodott, a tesztek egyes szakaszaiban egyáltalán nem tudtak „kommunikálni" az autóval. Az érintettek remélik, az idény kezdetéig rendeződik a helyzet.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
18 órája

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

A McLaren visszatért az élre – megszorongathatja a Mercedest Spanyolországban?

F1
2026.06.12. 20:12

A Red Bull és a McLaren is megtámadhatja az FIA döntését Gasly ügyében

F1
2026.06.12. 16:55

Russell képes lehet megtörni Antonelli menetelését Spanyolországban?

F1
2026.06.11. 17:48
Ezek is érdekelhetik