A McLaren szívesen szerződtetné Räikkönent

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.08.27. 16:09
null
Kimi Räikkönennek új kérője van – amely nem is annyira új (Fotó: Czerkl Gábor)
A McLaren-istállónál szívesen látnák Kimi Räikkönent, aki Martin Whitmarsh meggyőződése szerint el akarja hagyni a Lotust. Nem véletlenül késik Jenson Button szerződéshosszabbításának aláírása?

Kimi Räikkönent szóba hozták már a Mark Webber utódját kereső Red Bull-lal és a Felipe Massától az idény végén talán tényleg megváló Ferrarival is, de a legutóbbi hírek arról szóltak, hogy valószínűleg a Lotusnál marad. Erre jött Martin Whitmarsh, aki a Formula–1 hivatalos honlapjának adott interjúban azt mondta, szívesen szerződtetné a finnt, aki 2002 és 2006 között már versenyzett a wokingiaknál.

„Valóban a terveink között szerepelt, hogy szerződtessük, tavaly tárgyaltunk is vele, de végül úgy alakult, hogy nem került hozzánk – mondta Whitmarsh a formula1.com-nak. – Az idén még nem tárgyaltunk, de előfordulhat, hogy megkeressük. Biztos vagyok benne, hogy Kimi távozni akar a Lotustól, bár a legutóbbi jelek arra utalnak, hogy ez nem fog sikerülni neki. Én mindenesetre nyitott vagyok, mindig is nagy rajongója voltam. Még nem kerestük meg egymást, de meglátjuk, mi történik a pilótapiacon.”

Whitmarsh elmondta, Buttonnal és Sergio Pérezzel is elégedett, szívesen megtartaná őket a következő szezonra. Csakhogy Button a Belga Nagydíj alatt jelezte, hogy még nem hosszabbították meg a szerződését, pedig már rég itt lenne az ideje. A 2009-es világbajnok azt mondta, szívesen maradna, de a Ferrariról is lelkesen beszélt – mivel Pérezt a mexikói szponzorok és a Mexikói Nagydíj esetleges érkezése miatt mindenképpen megtartanák, Whitmarsh nyilatkozata után még az is előfordulhat, hogy Button az olaszokhoz szerződik.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
2 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
4 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik