„Ne ordíts velem, b...meg” - affér Räikkönennel

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.10.27. 15:29
null
Räikkönent megint kicsit morcos hangulatban találta a csapat (Fotó: Reuters)
A Formula–1-es Indiai Nagydíjon Kimi Räikkönen autója lelassult, s utolérte Romain Grosjean, aki meg akarta előzni, de rossz helyen, így összeért a két autó. A csapat rádión ráordított Räikkönenre: „Tűnj már el a kib...ott útból", de Kimi nem hagyta magát, s visszaordított, hogy: „Ne ordíts velem, b...meg a gyors kanyarban!" Íme, a jelenet!

Romain Grosjean Kimi Räikkönen megelőzésekor koccant a finnel, s kis híján mindketten Felipe Massa mögé csúsztak vissza. A francia a rádión még ordított, a verseny után higgadtan értékelte a helyzetet.

„Kimi nehéz helyzetben volt, a külső ívre mentem, amit nem látott. Izgatott voltam, mert Massa frissebb gumikon jött mögöttem. Kis időt elveszítettem, de nem baj" – mondta Grosjean.

A két pilóta csatájakor a Lotusnál mindenki ordított a rádióban, Räikkönen és Alan Permane, a csapat főmérnöke még káromkodott is, amikor előbb elhangzott a finn felé, hogy „Menj a kib..ott útból", majd Kimi Räikkönen úgy reagált, hogy „Ne ordíts velem, b..meg, meg fogom oldani, de nem a gyors kanyarban".

„Természetesen ilyenkor a lassabb autónak el kell engednie a mögötte érkező gyorsabb csapattársát, de ha gyors kanyarban ér utol, nem sok mindent tehetek – mondta a finn. – Az első húsz körben az autó alig reagált a fékezésre, hiszen amikor túl közel mentem valaki mögött, túlhevültek a fékek, és nem fogtak rendesen. A végén a gumik is elkoptak, csalódott vagyok."

Eric Boullier csapatfőnök azt mondta, szabad a verseny a csapaton belül, de azt nem engedhetik, hogy a két autó összeérjen és lefusson az útról. Hozzátette: Abu-Dzabiban mindkét versenyzővel elbeszélget erről.

Az eset utóéletéhez hozzátartozik, hogy Permane a twitteren kifakadt, miután a Räikkönen-rajongóktól fenyegetéseket kapott.

„Úgy tűnik, felháborítottam néhány embert azzal, hogy Kimire szóltam. Megértem, hogy a fanatikus rajongóknak nem tetszett, de az azért furcsa, hogy néhányan meg akarják ölni a családomat egy rendreutasításért. Lúzerek” – írta. Majd a jelek szerint törölte a bejegyzést (vagy rászóltak, hogy jobban tenné, ha törölné...).

Permane üzenete, ami aztán eltűnt...
Permane üzenete, ami aztán eltűnt...


Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
29 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
2 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
11 órája

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
13 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
23 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
Tegnap, 8:44
Ezek is érdekelhetik