F1: hiába „nyert” a Marussia, a Caterham több pénzt kap

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.11.26. 14:10
Nagy volt az öröm a Formula–1-es Brazil Nagydíj után a Marussia-istállónál, hiszen az orosz licenccel induló csapat legyőzte a Caterhamet, ami először sikerült neki azóta, hogy a két csapat 2010-ben (még Virginként és Lotusként) csatlakozott a mezőnyhöz. Ám ahhoz, hogy igazán magas jutalmat kapjon, jövőre is meg kell szereznie a konstruktőr-vb 10. helyezését.

A Marussia az első három idényében új csapatként még kapott10-10 millió dollárt, de a „csatlakozási támogatás” az idén megszűnt, így az F1-es csapatok közül egyetlenként nem jutott FOM-pénzhez a Marussia, míg a Caterham 40 millió dollárt kapott. Tízet azért, mert 2012-ben 10. lett, csaknem 30-at pedig azért, mert a legutóbbi három szezonból legalább kétszer benne volt a top 10-ben.az F1-es csapatok közül egyetlenként nem jutott FOM-pénzhez a Marussia, míg a Caterham 40 millió dollárt kapott. Tízet azért, mert 2012-ben 10. lett, csaknem 30-at pedig azért, mert a legutóbbi három szezonból legalább kétszer benne volt a top 10-ben.

A Marussia most „csak” az idei 10. helyezésért járó 10 milliót kapja meg, míg a Caterham ettől elesve 30 millióhoz jut a FOM-tól, mert 2011-ben és 2012-ben is benne volt a legjobb tízben.

Tehát az igazán nagy csata a 10. helyért jövőre lesz a két istálló között a nagy pénzért.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
34 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
2 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
23 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik