F1: új istállók jöhetnek, Ecclestone amerikaiakra számít

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.12.12. 11:17
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) újra megnyitotta kapuit az új csapatok számára, amelyek 2015-ben csatlakozhatnak a Formula–1 mezőnyéhez.


Az FIA 2014. január 3-ig várja a jelentkezőket, amelyek 2015-től de legkésőbb 2016-tól 2020-ig részt vesznek az F1-es világbajnokságon. A mezőny jelenleg 11 istállóból áll, és a szabályzat szerint legfeljebb 13 lehet. Bernie Ecclestone, az autósport elitkategóriájának kereskedelmi vezetője elsősorban amerikai érdeklődőkre számít.

Legutóbb 2010-ben volt „tagfelvétel”, az akkor csatlakozó négy csapatból egy – az éppen amerikai USF1 – el sem indult az első idényében, a HRT tavaly anyagi problémák miatt kiszállt, míg a Marussia és a Caterham 77 futamon egyetlen pontot sem szerzett.

A kiscsapatok számára kedvező lehet, hogy 2015-től újabb kísérletet tesznek a költségvetés korlátozására – ez megvolt 2010-ben is, de akkor kudarcba fulladt.
Az FIA 2014. január 3-ig várja a jelentkezőket, amelyek 2015-től de legkésőbb 2016-tól 2020-ig részt vesznek az F1-es világbajnokságon. A mezőny jelenleg 11 istállóból áll, és a szabályzat szerint legfeljebb 13 lehet. Bernie Ecclestone, az autósport elitkategóriájának kereskedelmi vezetője elsősorban amerikai érdeklődőkre számít.

Legutóbb 2010-ben volt „tagfelvétel”, az akkor csatlakozó négy csapatból egy – az éppen amerikai USF1 – el sem indult az első idényében, a HRT tavaly anyagi problémák miatt kiszállt, míg a Marussia és a Caterham 77 futamon egyetlen pontot sem szerzett.

A kiscsapatok számára kedvező lehet, hogy 2015-től újabb kísérletet tesznek a költségvetés korlátozására – ez megvolt 2010-ben is, de akkor kudarcba fulladt.

 

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
3 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
5 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik