F1: a Lotus és a Caterham nem tartozik a Renault-nak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.05.10. 13:32
A Renault pénteki „krízisjelentésére” reagálva szombaton a Lotus és a Caterham is leszögezte, hogy nem miattuk panaszkodott a francia motorgyártó, hiszen nincsenek elmaradva a fizetésekkel.

A Renault F1-es projektjének vezetője pénteken elmondta, hogy a csapatok által a motorokért fizetett díj az egyik fő bevételi forrása, így azok elmaradása miatt a fejlesztésben és a gyártásban is elmaradások lehetnek. Jean-Michel Jalinier arról nem beszélt, hogy egy vagy több csapatról van szó, és nem is nevesítette a tartozókat, de az anyagi gondokkal küszködő Lotusra és Caterhamre lehetett gondolni.A Renault F1-es projektjének vezetője pénteken elmondta, hogy a csapatok által a motorokért fizetett díj az egyik fő bevételi forrása, így azok elmaradása miatt a fejlesztésben és a gyártásban is elmaradások lehetnek. Jean-Michel Jalinier arról nem beszélt, hogy egy vagy több csapatról van szó, és nem is nevesítette a tartozókat, de az anyagi gondokkal küszködő Lotusra és Caterhamre lehetett gondolni.

„Szerződésben rögzítettük, mikor mennyit kell fizetnünk a Renault-nak a motorokért, és amit a szerződésbe foglaltunk, teljes mértékben kifizettük, csúszásról az esetünkben szó sem lehet" – közölte a Lotus szóvivője Barcelonában.

„Ezek bizalmas részletek, de azt elmondhatom, hogy a Caterhamnél minden időben történt, amiben megegyeztünk, kifizettük" – mondta Cyril Abiteboul, a Caterham csapatfőnöke.

Marad a Red Bull és a Toro Rosso, amelyek esetében nehéz elképzelni, hogy anyagi gond lépjen fel – hacsak nem így akarta jelezni valamelyik istálló a Mercedesénél és a Ferrariénál gyengébb motorral való elégedetlenségét.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
50 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
19 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
22 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik