F1: Horner kifakadt a negatív sajtóra a Hungaroringen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.07.26. 13:04
Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke kiakadt a sajtó képviselőire a csapatfőnökök hivatalos FIA-sajtótájékoztatóján, azzal vádolva meg az újságírókat, hogy csak a negatívumokra összpontosítanak.

A sajtótájékoztatón Horner mellett többek között Marco Mattiacci, a Ferrari és Eric Boullier, a McLaren istállófőnöke is részt vett. Az újságírók a kötelező körök után egyre kényesebb kérdéseket tettek fel, például azt, hogy szóba került-e az Orosz Nagydíj bojkottja a csapatok között, mit kellene tenni az alacsony nézőszámok ellen, illetve aggódnak-e a CVC, az F1 kereskedelmi jogtulajdonosa egymilliárdos adóssága miatt.

A csapatfőnökök rendre egymásra vártak a kényes kérdések után, hogy válaszoljon inkább a másik. Az általános válasz az volt, hogy a nézőszámok valóban aggasztóak, az Orosz Nagydíjról az FIA-nak kell döntenie, míg az adósság a CVC belügye.

Aztán amikor arról faggatták a csapatokat, hogy az F1 Kína, Bahrein és Oroszország után Azerbajdzsánba látogat, ahol végképp semmibe veszik az emberi jogokat, Hornernél elszakadt a cérna.

„Ez a sajtótájékoztató kezd nagyon lehangolóvá válni, önök kizárólag a negatívumokra koncentrálnak – mondta Horner ingerülten. – A versenynaptár októberben vagy novemberben kijön, a csapatok eldönthetik, neveznek-e a világbajnokságra. Önök közül sokan ugyanúgy eljönnek, mert szenvedélyesek a sport iránt. Minket is a szenvedély vezérel, versenyezni akarunk, megbízunk az FIA-ban és a jogtulajdonosban. Nem szabad idekeverni a politikát. A sportról kellene beszélnünk, arról, milyen csatákat vívtak a pilótáink Alonsóval Németországban, Hamilton milyen csodásan feljött a dobogóra. E helyett itt ülünk, és az unalmas kérdéseket hallgatjuk a politikáról és egyéb olyan dolgokról, amihez semmi közünk. Ezeket a kérdéseket Jean Todtnak és Bernie Ecclestone-nak kellene feltenni.”

Más kérdés, hogy Todt és Ecclestone nem szokott közös sajtótájékoztatót szervezni…

Arra a kérdésre, hogy ha Ecclestone Észak-koreai Nagydíjat szervezne, Horner már nem is válaszolt. Vijay Mallya, a Force India csapatfőnöke megtette.

„Nem arról van szó, hogy akárhová követjük Bernie-t, rosszul látják a dolgot. A kereskedelmi jogtulajdonos és az FIA közösen szervezi a bajnokságoz, oda megyünk, ahol verseny van, ennyi” – mondta az indiai.

A feszült sajtótájékoztató végén nagy derültség fogadta a Pirelli versenystratégiára vonatkozó kérdését, Horner is mosolyogva válaszolta, hogy két és három kiállás között kell dönteni, mint Németországban. Az eső viszont bekavarhat.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
50 perce

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
14 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
19 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
22 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik