F1: Életem legszörnyűbb futama volt a Japán GP - Massa

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.09. 15:16
null
Beszélni sem kellett volna – ez a kép mindent elmond a sajtótájékoztató hangulatáról
Felipe Massa élete legrosszabb F1-es nagydíjhétvégéjének nevezte a múlt heti Japán Nagydíjat az Orosz GP csütörtöki hivatalos FIA-sajtótájékoztatóján. Az elmúlt évek legszomorúbb sajtóbeszélgetésén a szuzukai balesete következtében súlyos agykárosodást szenvedő Jules Bianchiról beszélve a versenyzőket a sírás kerülgette.

„Ez volt életem legszörnyűbb versenye – mondta Massa, aki a 2009-es Magyar Nagydíj időmérő edzésén maga is súlyos fejsérüléseket szenvedett, Budapesten életmentő műtétet kellett végrehajtani rajta. – Borzasztó volt, a balesetem hétvégéjénél már csak azért is rosszabb számomra, mert abból a Magyar Nagydíjból semmire sem emlékszem. Minden nap gondolok Jules-re, nagyon nehéz visszagondolni arra, ami történt. Talán ha beülünk az autóba, könnyebb lesz, érte fogunk versenyezni.”

Fernando Alonso nehezen találta a szavakat.

„Jules-ért imádkozunk, mindig rá gondolunk. Nem lehet elmondani, mennyire rosszul érzi magát az ember egy ilyen baleset után. Ez a hétvége is nagyon nehéz lesz számunkra, de készen állunk a versenyzésre, profik vagyunk, de érte versenyzünk” – mondta Alonso.

Adrian Sutil, akinek az autóját mentették, miközben Bianchi a traktornak ütközött, szintén rendkívül halkan és könnyes szemmel beszélt.

„Mit mondjak? Nagyon nehéz. Sokkoló pillanat volt, nem tudok beszélni róla. Annyit tehetünk, imádkozunk Jules-ért, és reménykedünk benne, hogy jobb híreket kapunk róla. Próbálunk profik lenni, de nem könnyű” – mondta Sutil.

Sebastian Vettel bőbeszédűbb volt, a körülményekről is beszélt, és arról, mit lehetne tenni.

„Utólag könnyű azt mondani, hogy ezt vagy azt tenni lehetett volna. Vannak levonható tanulságok, és tudjuk, mi az, amin már egy hét távlatában is javítani lehet. Ha a megoldás a biztonsági autó azonnali beküldése, azt nem nehéz kivitelezni, de attól tartok, ez nem old meg mindent – mondta Vettel. – Erőt kívánunk Jules-nek a küzdelméhez.”

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
3 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik