F1: a Caterham és a Marussia nem indul a következő futamokon

2014.10.25. 12:39
null
A Caterham és a Marussia nélkül 18 fős lesz a következő két verseny mezőnye (Fotó: Reuters, archív)
Kihagyja az egyesült államokbeli és a brazíliai Formula–1-es világbajnoki futamot a Caterham és a Marussia.

„Ez a két csapat nem utazik el Amerikába” – közölte az F1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone.

A pénzügyi válságban lévő Caterham gazdasági ügyeit péntektől csődbiztos felügyeli, a Marussia pedig, amely ugyancsak financiális nehézségekkel küzd, még mindig a három hete történt súlyos baleset hatása alatt van. A szuzukai drámai ütközés óta francia pilótáját, Jules Bianchit a jokkaicsi Mei kórház intenzív osztályán ápolják, s állapota a legutóbbi híradás szerint változatlanul kritikus, de stabil.

Azzal, hogy a két csapat autóit és felszereléseit nem szállítják el Austinba, a jövő vasárnap esedékes futamra, a Caterham és a Marussia a november 9-i, Sao Pauló-i versenyről is lemarad, mert a teljes mezőny az Egyesült Államokból utazik Brazíliába.

Az idény utolsó futamát – amelyen kétszeres pontokat osztanak – november 23-án rendezik Abu-Dzabiban.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
54 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
19 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
22 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik