F1: felszámolják a Marussiát, elbocsátották a dolgozóit

2014.11.07. 14:33
null
A Marussia többet nem indul az F1-ben (Fotó: Action Images)
A Formula–1-es Marussia istálló beszüntette az összes kereskedelmi tevékenységet, elbocsátotta a teljes személyzetet – számolt be róla a csődbiztos cég (FRP).

 

A csapat elmerült az adminisztrációs ügyekben, és azt remélték, hogy az Amerikai Nagydíj kihagyása után a szezon végére visszatérhet.

A Marussia két lehetséges befektetővel is tárgyalásban állt az elmúlt hetekben, de a pénteki, magyar idő szerinti 13 órás határidőig nem érkezett tőke a csapathoz, amely így feloszlott. A hír értelmében több mint 200 ember marad állás nélkül.

Geoff Rowley, az FRP ügyintézője elmondta: „Nagyon sajnálatos, hogy egy ilyen nagy vállalkozásnak be kell szüntetnie a kereskedést, és be kell zárnia a kapuit.”

A Marussia vezetőségének egyes tagjai még mindig remélik, hogy a csapat vissza tud térni a következő F1-es szezonra, és indulási jogot kértek a 2015-ös idényre Manor F1 néven, a csapat eredeti formájában – de erre vajmi kevés esély van.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
7 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
12 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
15 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik