F1: ha visszahozzák a V8-as motorokat, a Mercedes távozik

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.11.10. 12:37
A Ferrari és a Renault a motorfejlesztési tilalom enyhítéséről folytatott tárgyalások megrekedése után a kiscsapatok megsegítésére hivatkozva azt szeretné elérni, hogy visszatérjenek az F1-be a V8-as szívómotorok. A Mercedes ebben az esetben azonnal távozna, a Honda be sem szállna.

A jelenlegi szabályok szerint februárig a hajtóművek egy részét át lehet alakítani. A szabályokba foglalt, módosítható alkatrészek az erőforrás 48 százalékát teszik ki, de a Ferrari ezt az arányt 67 százalékra emelné, míg a Mercedes legfeljebb56 százalékot engedne, a Renault a kettő közötti megoldást szeretne.

SZAVAZÁS

A jövőben mit látna szívesebben az F1-ben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A két rivális felhozta a német túraautó-bajnokság (DTM) példáját, a sorozatban az idén éppen a Mercedes gyengélkedett, és külön engedélyt kapott motorja fejlesztésére, hogy szorosabb legyen a mezőny. A Renault és a Ferrari azt szeretné, ha az F1-ben ők is különleges bánásmódot kapjanak, mert „ez a sportág érdeke.”

A Red Bull vezetői a Ferrari támogatásával arról próbálják meggyőzni Bernie Ecclestone-t, hogy a drága fejlesztések helyett térjenek vissza az olcsóbb V8-as motorokra („Senki sem szeret visszalépni, de néha el kell fogadnunk, hogy ez a jó megoldás” – mondta Christian Horner.), de erről a Mercedes érthető módon hallani sem akar. „Ha visszahozzák a V8-as motorokat, a Mercedes azonnal távozik” – mondta Niki Lauda.

A Honda a hibrid motorok miatt tér vissza, a váltás miatt törölhetik az F1-es terveket, s a Porsche, valamint az Audi vezetőinek noteszeiből is kikerülnének az F1-ről írt apró betűs bejegyzések.

 

Legfrissebb hírek

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
50 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
21 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik