F1: százmillió fontos ajánlat vetett véget a bojkott tervének

2014.11.05. 10:39
A Formula–1 gazdasági jogtulajdonosa összesen 100 millió fontot ígért a Force Indiának, a Saubernek és a Lotusnak, hogy ne bojkottálja az idény hátralévő versenyeit. A CVC Capital Partners gazdasági csoport igazgatója, Donald Mackenzie telefonon beszélt a három csapat vezetőivel az Amerikai Nagydíj hétvégéjén, így győzte meg őket, hogy jobb, ha rajthoz állnak.

„A bojkott tervezésének Donald Mackenzie telefonhívásavetett véget. Kompromisszumot ajánlott Gerard Lopeznek, a Lotus tulajdonosának, a sport megmentése érdekében 100 millió fontot ajánlott fel a kiscsapatoknak” – írta a Times.

A Formula–1 2013-ban 795 millió fontos profittal zárt, ebből a csapatok 500 milliót kaptak meg, majdnem 300 millió maradt a jogtulajdonosnál, de ennek harmadát most feláldozza azért, hogy stabilabbá váljon a kiscsapatok helyzete.

„A CVC és Bernie Ecclestone foglalkozik a kérdéssel, egyszeri kifizetésről van szó, az alanyi jogon járó kifizetésünkön felül. Ennek köszönhetően normálisan tudunk készülni a következő idényre. Ha belegondolunk, nem bonyolult a kérdés, némi jóindulatra van szükség. Persze ha a pénzt elosztjuk a rászoruló csapatok között, nem is olyan magas ez az összeg – mondta Gerard Lopez a Guardiannak. – Ez magában még nem oldja meg teljesen a problémát, hosszú távú megállapodásra lenne szükség, jó lenne még ezen a héten megegyezni.”

A Caterhamet és a Marussiát ez már nem menti meg, de utóbbi tulajdonosai még reménykednek abban, hogy el tudnak indulni az idényzárón, és a 2015-ös szezonra is neveztek.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
57 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
3 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
23 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik