F1: 88 percből 6 a Mercedesé: rákérdeznek Ecclestone-nál

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.09.28. 09:51
null
Minket mutassatok, mi nyertünk! (Fotó: Acion Images)
Amíg a Magyar Nagydíjon csak az olasz tévések jöttek elő azzal az összeesküvés-elmélettel, hogy a hivatalos tévéközvetítésben szándékosan nem mutatták a győzelem felé száguldó Sebastian Vettelt, a Japán Nagydíj után maga a Mercedes vezetősége szeretné számon kérni Bernie Ecclestone-on, az F1 tévéközvetítésekért is felelős vezetőjén, miért csak szűk hat percig mutatták a futam 88 percéből a kettős győzelmet arató „ezüstnyilakat”.

A Japán Nagydíj után kimutatás is készült arról, mennyi ideig lehetett látni a két Mercedest a 88:06 perces futamon, amelynek közvetítésében elsősorban a pontszerző helyeken kívül folyó csatákkal szórakoztatta a közönséget a rendező.

• Rajt: 55 másodperc
• Rajt ismétlése: 55 másodperc
• 8. kör: 20 másodperc
• 10. kör: 18 másodperc
• 16. kör, Rosberg kerékcseréje: 22 másodperc
• 17. kör, Hamilton kerékcseréje: 16 másodperc
• 17. kör, Rosberg előzése Bottasszal szemben: 1:15 perc
• 30. kör, Rosberg kerékcseréje: 18 másodperc
• 32. kör, Hamilton kerékcseréje: 7 másodperc
• 53. kör, befutó: 1:10 perc

Összesen: 5:56 perc

„A verseny előtt és után, amikor saját képeket közölhetünk, igyekszünk a lehető legtöbbet foglalkozni a Mercedesszel, de a hivatalos közvetítésbe nem nyúlhatunk bele – mondta a Die Weltnek a német RTL szóvivője. – Nem ez az első eset, hogy a magányosan az élen autózó helyett a hátsó küzdelmeket mutatják, és most valóban a mezőny hátsó felében volt buli.”

Amíg a Ferrarinál a Hungaroringen cáfolták, hogy gondjuk lenne, a Mercedes vezetősége Japánban kevésbé volt megértő.

„Nem tudom, mit ártottunk Bernie-nek. Elszoktunk tőle, hogy kizárólag a telemetriára kell hivatkoznunk, mert nem látjuk az autóinkat” – mondta Toto Wolff csapatfőnök.

„Kedden Angliába utazom, és ha már találkozom Bernie-vel, megkérdem, mi volt ez. Talán a kamerákkal volt baj. Egy kérdést megér” – mondta Niki Lauda.

A Die Welt szerint az eredményezhette a Mercedes „eltüntetését”, hogy a német gyár a korábbi ígérgetése ellenére nem ad motort jövőre a Red Bullnak, amely így a Ferrarival egyezkedik. Ha az osztrák energiaital-vállalat az olasz gyártóval sem tud megegyezni, motor nélkül marad, és mindkét csapatát kivonja az F1-ből, ami nagyon rosszul jönne Ecclestone-nak.

 

 

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
30 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
3 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
7 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
21 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik