F1: a Sauber megint csúszik dolgozói kifizetésével

2016.04.08. 13:02
A februári után a márciusi fizetéseket is késve utalja dolgozóinak az F1-es Sauber-istálló, amely csak Marcus Ericsson svéd támogatói csoportjának köszönhetően vehet részt a Kínai Nagydíjon.

Ericsson szponzorai belementek, hogy a szerződésükben foglalthoz képest előre fizessenek,mert a csapat csak így tudott útra kelni Sanghajba a jövő heti futamra. A béreket ebből az előlegből legkésőbb jövő hétfőre átutalják. Egy hónapja hasonló volt a helyzet, s akkor is megoldódott.Egy hónapja hasonló volt a helyzet, s akkor is megoldódott.

Monisha Kaltenborn csapatfőnök a Bahreini Nagydíjra nem utazott el, s valószínűleg Kínában sem lesz ott, mert a svájci központban tárgyal szponzorjelöltekkel. Ha nem jár sikerrel, a következő egy-két hónap is Ericsson, valamint Felipe Nasr támogatóiinak jóindulatán múlik.

A FOM áprilistól utalja árt a csapatoknak az idei jutalmi pénzüket, de a Sauber azok közé tartozik, akik tavaly év végén előleget kértek, így rajta ez a folyósítás még nem segít.

A csapat nyilvánvaló gondjait mutatja, hogy képtelen fejlesztések finanszírozására, Mark Smith technikai igazgató hetekkel ezelőtt el is hagyta a Saubert.

 

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
7 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
12 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
16 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik