F1: Az abroncsokkal van a legnagyobb baj – Boullier

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.06.04. 22:59
Éric Boullier, a McLaren-Honda versenyigazgatója szerint nagy problémák vannak az istállónál a gumiabroncsokkal.

Monte-Carlóban idei legjobb hétvégéjét teljesítette a McLaren – Fernando Alonso az ötödik, Jenson Button a kilencedik helyen végzett – így a csapat 12 ponttal távozott a hercegségből. – Fernando Alonso az ötödik, Jenson Button a kilencedik helyen végzett – így a csapat 12 ponttal távozott a hercegségből.

A biztató eredmények ellenére Éric Boullier, a csapat versenyigazgatója nem teljesen elégedett, hiszen szerinte akár a dobogóra is odaérhettek volna. A francia szakember tisztában van azzal, sokat kell még fejlődniük ahhoz, hogy utolérjék az élcsapatokat, és ennek fontos eleme az is, hogy a jövőben jobban kell használniuk a gumiabroncsokat.

„Ha megnézzük az adatokat, láthatjuk, néhány pályán jók vagyunk, de minden az aktuális »csomagunkon« múlik – nyilatkozta Boullier. – Néha szenvedünk azzal, hogy jól működjenek a gumik, ez kihat a pilótáink magabiztosságára, valamint arra, hogy a határon autózzanak. Ezért nem tudjuk jól kihasználni az autónkat. Néhány pályán azonban jól működik a csomagunk.”

Boullier szerint más csapatok is hasonló helyzetben vannak a gumikat illetően, s ez jelentősen kihat a teljesítményükre.

„Úgy gondolom, nem mi vagyunk az egyetlen csapat ezzel a problémával, és mi is ki szeretnénk hozni a legtöbbet az abroncsokból. Szóval dolgozunk rajta, mert ez hatással van az autó tapadására is, emiatt nagyobb a szemcsésedés, mint kellene.”

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
4 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
6 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik