Az F1-es csapatok az Európai Nagydíj első szabadedzése után megvizsgálták az autókról lekerült gumikat, és jelezték az FIA-nak, hogy azonos sérülés található rajtuk, s ezeket valószínűleg az új azeri pályára épített kerékvetők okozták. A GP2-es sorozat időmérőjét az F1-es gyakorlás után elkezdték, de néhány perc elteltével megszakították, majd későbbre halasztották.
Az F1-es istállók az edzés után jelezték, hogy a hátsó gumik 90 százalékában vágásokat találtak, sőt a bal hátsókban aggasztóan mélyeket, ezért többen idő előtt befejezték a száguldást.
Charlie Whiting FIA-versenyigazgató a GP2-es időmérő megszakítása után a pályára ment intézkedni a szervezőkkel, és a kerékvetők megvizsgálását követően döntött úgy, hogy a GP2-es tréning helyett a meglazult rázókövek stabilizálása legyen a következő pont az Európai Nagydíj pénteki programjában.
Remélhetőleg a 15 órára tervezett második F1-es szabadedzés rendben lezajlik.
Legfrissebb hírek

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon
F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok
F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik





