F1: célba ért volna Rosberg az üzenet nélkül? – ez a kérdés

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.10. 16:31
null
Nico Rosbergnek a váltóhibája miatt védekeznie kellett a verseny végén (Fotó: Action Images)
A Red Bull szerint meg kell büntetni Nico Rosberget a Brit Nagydíjon kapott rádióüzenetéért, a Mercedes szerint nem. Furcsa lenne, ha fordítva gondolnák.

 

Rosberg a 46. körben három másodpercet veszített, mert elszállt a hetedik fokozat az autójában. Mérnöke azonnal mondta neki, milyen üzemmódba kapcsoljon, majd rászólt a pilótára, hogy ezentúl ne használja a hetedik sebességi fokozatot.

„A váltóhiba súlyos volt, majdnem véget vetett a versenyemnek. Néhány tanácsot kaptam, amivel helyrehozhattam, és eljuthattam a verseny végéig. Örülök, hogy végigmentem – mondta Rosberg. – Nem tudom, mekkora volt a biztonsági kockázat, ennyire nem vagyok szakértő. Az autó szempontjából kritikus volt, ha nem segítenek, nem érek be. Nem hiszem, hogy megbüntetnek, a csapat pontosan tudja, mit szabad és mit nem.”

A pontos beszélgetés:

– Váltóhiba! – üzente Rosberg.
– Vezető alap 1, 0, 1, kasztni alap 0, 1, kasztni alap 0, 1 – üzente Tony Ross versenymérnök az autó beállításait sorolva.

– Kerüld a hetes fokozatot, Nico! Kerüld a hetes fokozatot!
– Ez mit jelent? Kapcsoljak át rajta?
– Megerősítve, Nico, át kell kapcsolnod rajta. Megerősítve, kapcsolj át rajta!

Az FIA szabályai szerint csak akkor lehet az autó műszaki állapotára utaló rádióbeszélgetést folytatni, ha már az autó leállása a tét. Lewis Hamilton Azerbajdzsánban, Sergio Pérez Ausztriában nem kapott üzenetet autójáról, a mexikói az utolsó körben fékhiba miatt ki is esett.

Az FIA jelezte a csapatoknak, hogy a Brit Nagydíjon szigorúbban jár el a rádióbeszélgetések ügyében, mint korábban.

„Várjuk meg, mint mond az FIA – fogalmazott Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke. – A rádiós kommunikáció szigorítása közben is tudjuk, mit lehet és mit nem. Jelen esetben Nico váltója tönkrement volna, ha nem szólunk neki, szerintem ez rendben van. A döntés az FIA kezében van.”

Rosberg rádióbeszélgetését a Red Bull jelentette a sportfelügyelőknek.

„Egyértelmű a szabály. A kérdés, hogy Rosberg célba ért volna, ha nem szólnak neki, vagy nem? Biztos, ami biztos, jeleztük a sportfelügyelőknek” – így Christian Horner.

Ha Rosberg időbüntetést kap, legalább egy helyet veszít, hiszen Max Verstappen 1.3 másodperccel ért célba mögötte.

Legfrissebb hírek

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
2 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
22 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik