A tekintélyes Financial Times arról írt, hogy a nagy pénztartalékkal rendelkező tech-óriás, az Apple beszállna a McLaren Technology Groupba, amely a Formula–1-es csapatot is tulajdonolja. A McLaren később cáfolta a tárgyalások tényét.
A Financial Times szerint az Apple-t érdekli a McLaren, azt azonban még nem tudni, hogy teljes felvásárlásról vagy csak stratégiai befektetésről lenne-e szó. Az Apple szívesen beszállna az autóiparba, különösen az önvezető módszerek érdeklik, a projektben pedig egy tapasztalt gyártóval társulna. A McLaren értékét egy és másfél milliárd font közötti összegre becsülik.
A McLarennél később cáfolták az információt: „Megerősítem, hogy semmilyen lehetséges befektetésről nem folytatunk tárgyalást az Apple-lel” – mondta a cég szóvivője, miközben a lap továbbra is kitart a cikkében megjelentek mellett.
Legfrissebb hírek

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon
F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok
F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik





