F1: Biztosan versenyezni fogok jövőre is – Massa

2016.09.15. 17:00
Az már biztos, hogy Felipe Massa a szezon végén befejezi Formula–1-es pályafutását, de egyelőre nem szeretné végleg szögre akasztani a bukósisakot, és biztos abban, hogy rajthoz áll egy másik kategóriában a jövő szezonban.

Nemrégiben Jenson Button is elmondta, hogy több kategóriában gondolkodik a jövő évi versenyzést illetően, és a brithez hasonlóan Massa is biztos a folytatásban. Azt azonban leszögezte, hogy nem brazil vagy amerikai szériákban szeretne indulni, inkább máshol próbálná ki magát.

„Nem gondolkodom sem a brazil Stock Carban, sem az IndyCarban – mondta Massa. – Valószínűleg a DTM, a WEC és a Formula E közül fogok választani. De még minden nyitott. Természetesen van néhány ember, akikkel beszélhetek erről, de jelenleg csak egy kis időre van szükségem, hogy átgondoljam a dolgot, és végül a legjobb döntést hozzam meg.”

Döntés tehát egyelőre még nem született a folytatást illetően, de Massa már annak is örül, hogy a bejelentés óta lekerült róla a nyomás egy része.

„Ahogy korábban is elmondtam, biztosan versenyezni fogok – szögezte le a brazil. – Egyelőre arra kell rájönnöm, hogy mi lenne a helyes döntés, hogy továbbra is élvezzem, amit csinálok. Boldog vagyok, amiért meghoztam a döntést arról, hogy elhagyom a Formula–1-et, de szeretném kiélvezni a hátralévő hét versenyemet. Természetesen ez jobban menne, ha jó eredményeket érnék el, úgyhogy most erre koncentrálok. Mindig van rajtunk nyomás, de ez most kicsit enyhült amiatt, hogy tisztázódott a jövőm.”

„Nem gondolkodom sem a brazil Stock Carban, sem az IndyCarban – mondta Massa. – Valószínűleg a DTM, a WEC és a Formula E közül fogok választani. De még minden nyitott. Természetesen van néhány ember, akikkel beszélhetek erről, de jelenleg csak egy kis időre van szükségem, hogy átgondoljam a dolgot, és végül a legjobb döntést hozzam meg.”

Döntés tehát egyelőre még nem született a folytatást illetően, de Massa már annak is örül, hogy a bejelentés óta lekerült róla a nyomás egy része.

„Ahogy korábban is elmondtam, biztosan versenyezni fogok – szögezte le a brazil. – Egyelőre arra kell rájönnöm, hogy mi lenne a helyes döntés, hogy továbbra is élvezzem, amit csinálok. Boldog vagyok, amiért meghoztam a döntést arról, hogy elhagyom a Formula–1-et, de szeretném kiélvezni a hátralévő hét versenyemet. Természetesen ez jobban menne, ha jó eredményeket érnék el, úgyhogy most erre koncentrálok. Mindig van rajtunk nyomás, de ez most kicsit enyhült amiatt, hogy tisztázódott a jövőm.”

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
4 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
8 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
22 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik