F1: „Nem értem, hogy lehet ezzel az autóval a hetedik”

2016.09.18. 19:56
Fernando Alonso a Szingapúri Nagydíj első köre után olyan eredményben reménykedett, amelyről a következő 60-ban kiderült, még elérhetetlen a McLaren számára.

„Az első kör végén ötödik voltam, és azt képzeltem, hogydobogós lehetek. A történik valami előttem, meglehet a harmadik hely – mondta a spanyol, aki végül hetedik lett. – Előttem semmi sem történt, hátulról viszont nagyon gyorsan jött fel Vettel és Verstappen. A hetedik hely volt a maximum, ezzel a legjobbak lettünk a Mercedesek, a Red Bullok és a Ferrarik mögött. Nem a mi autónk volt a negyedik legerősebb, de jó stratégiával mindenki mást megelőztünk, aminek örülök.”

A versenyt feladó Jenson Button szerint Alonso emberfelettit művelt a hetedik helyért.

„Fernando nagyot ment, tényleg nem tudom elképzelni, hogy lehet ezzel az autóval a hetedik helyen végezni. Másoknak gondjuk volt, de Fernando remekelt, minden elismerésem az övé. Ahol lehet, pontot szerez, remélem, a következő versenyen is lesz erre esélyünk” – mondta Button.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
7 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
12 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
16 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik