F1: hiába a telefon, Verstappen nem kíméli Rosbergéket

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.11.13. 15:25
Max Verstappen nem fog másképpen versenyezni csak azért, mert Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke felhívta az apját, mert attól fél, hogy a 17 órakor kezdődő Brazil Nagydíjon koccanni fog Nico Rosberggel vagy Lewis Hamiltonnal. Daniel Ricciardo szerint amit Wolff csinál, már-már bundagyanús.

„Apám azt mondta, az egész telefonhívás ügyet felfújták, nincs is mit mondanom róla, hiszen magánbeszélgetés volt – mondta Verstappen. – Hogy másképpen versenyzek-e? Természetesen nem. Ha nyerni akarnak, küzdjenek meg érte. Másképpen hogyan lennének méltóak a világbajnoki címre? Versenyezni akarunk, és biztos vagyok benne, hogy a Mercedes is ezt akarja.”Verstappen. – Hogy másképpen versenyzek-e? Természetesen nem. Ha nyerni akarnak, küzdjenek meg érte. Másképpen hogyan lennének méltóak a világbajnoki címre? Versenyezni akarunk, és biztos vagyok benne, hogy a Mercedes is ezt akarja.”

Wolff megerősítette, hogy kizárólag Verstappen érdekében telefonált, nem szeretné, ha megutálná a közönség, ha ő döntené el a vb-címet.

„Ez a része nem igazán érdekel, nem figyelek rá. Ha egy fiatalnak jól megy egy sportágban, sokat beszélnek róla, ez nem új. Azt teszem, ami nekem és a csapatomnak jó, és ezt csak a pályán tehetem meg” – mondta Verstappen, akivel csapattársa is egyetért.

„Nagyon nem volt helyes, amit Wolff tett. Értem én, hogy mi volt az indíttatása, de azért vagyunk itt, hogy versenyezzünk – mondta Daniel Ricciardo. – Mitől más ez a verseny, mint az Ausztrál Nagydíj? Ha úgy veszem, azzal, hogy megtiltják a Mercedesek megtámadását, bizonyos szempontból megbundázzák a versenyt és a világbajnokságot.”

„A bajnokságot az összes versenyen megszerzett pontoknak kell eldönteniük, és ami lesz, az lesz” – mondta Ricciardo.

Fernando Alonso szerint Toto Wolff csupán megteszi, ami tőle telik.

„Csak a feladatát teszi, más dolga úgysincs. A pilóták nyomják a gázt, a szerelők felkészítik az autókat és cserélik a kereket. Ő most ennyit tehet hozzá a világbajnok-avatáshoz” – mondta Alonso.

Jenson Button viszont Helmut Markóval értett egyet, aki azt mondta Niki Laudának, hogy ha olyan tiszta versenyt akarnak, rajtoljon el csak Hamilton és Rosberg három órával az igazi verseny előtt.

„Persze, ez az év a két Mercedesről szól, de azért az tényleg gáz, ha Wolff ezért telefonált. Mi is azért vagyunk itt, hogy versenyezzünk, nem csak ők ketten” – háborgott Button.

 

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
6 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
9 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
13 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik