F1: „Olyan, mintha a Formula Fordban vezetnénk”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.11.25. 19:38
Kevin Magnussen kemény kritikával illette a mai F1-es autókat, és egy jóval alacsonyabb kategória könnyített változatához hasonlította a vezethetőségüket.

Nem Magnussen az első versenyző, aki szerint komoly változtatásokra lenne szükség. A dán versenyző szerint ráadásul a pilóták nem is vezethetnek úgy, ahogy szeretnének.

„Az F1-ben manapság kompromisszumot kell kötnöd a vezetési stílusodat illetően – mondta Magnussen. – Remélem, hogy jövőre a szélesebb gumikkal és a nagyobb leszorítóerővel jobb lesz a helyzet. Most állandóan csúszkálnak az autók, és kipörögnek a kerekek. Egyáltalán nem annak az érzését kelti, hogy stabilan mehetsz a pályán. Túl könnyen elérjük a határt.”

Magnussen szerint már kockázatot sem kell vállalniuk a versenyzőknek, ráadásul minden le van egyszerűsítve nekik.

„Olyan, mintha a Formula Fordban vezetnénk, ahol állandóan a határon autózunk, és a kocsik gyakran csúszkálnak. De itt még könnyítettek is a helyzetükön például a kormányrásegítéssel és a gumimelegítőkkel” – fejtette ki elégedetlenségét a Renault-tól a Haashoz igazoló pilóta.


„Az F1-ben manapság kompromisszumot kell kötnöd a vezetési stílusodat illetően – mondta Magnussen. – Remélem, hogy jövőre a szélesebb gumikkal és a nagyobb leszorítóerővel jobb lesz a helyzet. Most állandóan csúszkálnak az autók, és kipörögnek a kerekek. Egyáltalán nem annak az érzését kelti, hogy stabilan mehetsz a pályán. Túl könnyen elérjük a határt.”

Magnussen szerint már kockázatot sem kell vállalniuk a versenyzőknek, ráadásul minden le van egyszerűsítve nekik.

„Olyan, mintha a Formula Fordban vezetnénk, ahol állandóan a határon autózunk, és a kocsik gyakran csúszkálnak. De itt még könnyítettek is a helyzetükön például a kormányrásegítéssel és a gumimelegítőkkel” – fejtette ki elégedetlenségét a Renault-tól a Haashoz igazoló pilóta.

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
11 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
14 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
18 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik