F1: legendás futammal hangolódna Alonso Le Mans-ra

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.10.20. 15:13
Úgy tűnik, Fernando Alonso egyre inkább érdeklődik aziránt, hogy jövőre rajthoz álljon a Le Mans-i 24 órás versenyen. Erre viszont komolyabban szeretne felkészülni, mint tette azt korábban az Indy 500 előtt, főnöke pedig szívesen segítene neki ebben.

Bár csak tegnap jelentette be Fernando Alonso, hogy szerződést hosszabbított a McLarennel, máris új célok után néz. Arról hónapok óta pletykálnak, hogy a tavalyi Indy 500-as debütálása után 2018-ban a Le Mans-i 24 órás versenyen is kipróbálná magát, most viszont úgy tűnik, hogy előtte rajthoz állna a szintén egy teljes napig tartó daytonai versenyen – csak hogy ráhangolódjon a franciaországi megmérettetésre.Fernando Alonso, hogy szerződést hosszabbított a McLarennel, máris új célok után néz. Arról hónapok óta pletykálnak, hogy a tavalyi Indy 500-as debütálása után 2018-ban a Le Mans-i 24 órás versenyen is kipróbálná magát, most viszont úgy tűnik, hogy előtte rajthoz állna a szintén egy teljes napig tartó daytonai versenyen – csak hogy ráhangolódjon a franciaországi megmérettetésre.

„Az elsődleges célom az volt, hogy aláírjam az új F1-es szerződésemet, de mivel ez már megtörtént, szétnézhetek a további lehetőségek között – vélekedik a spanyol. – Az Indy 500 nagyszerű élmény volt, versenyképesnek éreztem magam, ám nagy kihívást jelentett, hogy a nulláról kellett felzárkóznom. Nem teszteltem, és nem is álltam rajthoz korábban hasonló versenyen."

Alonso elismerte, hogy egyelőre egy Le Mans-i érdekeltségű alakulattal sem tárgyal, ám ha valamelyiktől ajánlatot kapna a jövőben, komolyan elgondolkodna a debütáláson. Addig pedig foglalkozhat a gyakorlással.

„Több lehetőségem van felkészülni Le Mans-ra, mint amennyi korábban volt az Indy 500 előtt. Ha ajánlatot kapok egy csapattól, megpróbálok élni a lehetőséggel" – vázolta fel a jövőt a spanyol.

A McLaren ügyvezető igazgatója, Zak Brown örömmel fogadta a kétszeres világbajnok érdeklődését, és mivel az amerikai szakember érdekelt a daytonai versenyben is, Alonsónak erre a viadalra aligha kellene szabad ülés után kutakodnia.

„Ha Fernando versenyezni szeretne Daytonában, van egy autónk, amelyre örömmel rátennénk a nevét. Már elkezdtünk erről viccelődni, ám tavaly is láthattunk, hova vezetett a viccelődés" – utalt Brown arra, hogy versenyzője végül valóban rajthoz állt Indianapolisban.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
5 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
10 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
13 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik