F1: máris támadják a Pirellit az egyik új gumikeverék miatt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.12.06. 19:11
Sokan úgy vélik, hogy feleslegesen fejlesztette ki a Formula–1 hivatalos gumiszállítója, a Pirelli a szuperkemény keveréket, ugyanis az idei gumihasználatot elnézve akár az is előfordulhat, hogy soha nem látjuk az autókon a legkeményebb abroncsokat a versenyhétvégéken.

Nemrégiben ismertette a Pirelli a két új gumikeverékét, a hiperlágyat és a szuperkeményet – ezek a 2018-as szezonban fognak debütálni. Azonban az utóbbi bevetésének indokoltságáról megoszlanak a vélemények, mivel az eddigi legkeményebb keveréket 2017-ben csak a Spanyol Nagydíjon vetették be. Nemrégiben ismertette a Pirelli a két új gumikeverékét, a hiperlágyat és a szuperkeményet – ezek a 2018-as szezonban fognak debütálni. Azonban az utóbbi bevetésének indokoltságáról megoszlanak a vélemények, mivel az eddigi legkeményebb keveréket 2017-ben csak a Spanyol Nagydíjon vetették be.

Mario Isola, a Pirelli sportigazgatója szerint is elképzelhető, hogy nem sokszor láthatjuk a szuperkemény abroncsokat az autókon, ám a gumiszállító vállalja ennek kockázatát.

„Elfogadjuk, ha akár soha nem kerül használatba a szuperkemény keverék – mondta Isola. – Számunkra viszont még mindig nehéz megbecsülni, milyen gyorsak lesznek az új autók, néhány kanyarban pedig egyszerűen kritikus lehet a helyzet."

„A kemény keverék jó azokra a pályákra, amelyek komolyan igénybe veszik a gumikat, de az új szabályok miatt kellett még egy keveréket hozzáadnunk a kínálatunkhoz. Jobb biztosra menni, mint utólag sajnálkozni" – indokolta a döntést a sportigazgató.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
1 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
20 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
23 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik