F1: Todt maradt a FIA élén; Oláh Gyárfás az offroadbizottság elnöke

2017.12.08. 15:42
null
Todt 2009 óta vezeti az FIA-t. (Fotó: AFP)
Újabb négy évre Jean Todtot választották meg a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) elnökévé. Oláh Gyárfás az offroadbizottság elnöke lett.

 

A szervezet pénteki közleménye szerint a 71 éves francia sportvezetőt – aki 2009 óta vezeti az FIA-t, s most kezdi meg harmadik, egyben utolsó ciklusát – egyhangúlag választották ismét elnökké a küldöttek az FIA közgyűlésén.

Todt 2009-ben Max Mosley-t váltotta a vezetői székben, azt megelőzően 1994 és 2009 között a Ferrarinál dolgozott, 2007 végéig az autógyártó Formula–1-es csapatának vezetője volt.

Oláh Gyárfás az offroadbizottság elnöke lett

A közgyűlés jóváhagyta Jean Todt előterjesztését is, amely alapján Oláh Gyárfást, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség (MNASZ) elnökét az offroad bizottság elnökének választották. A magyar sportvezető az MNASZ honlapján elmondta, az utóbbi évek legdinamikusabban fejlődő autósport szakága a ralikrossz, így szerinte „hatalmas kihívás ebbe a munkába elnökként becsatlakozni”. Mint bizottsági elnök állandó résztvevője lesz az FIA legmagasabb sportszakmai döntéshozó testületének, a világtanácsnak, ilyen meghatározó feladatra pedig magyar szakember eddig még nem kapott megbízást.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
6 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
10 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
14 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik