F1: korábban lesz a 2020-as idény első versenye

2019.07.06. 11:09
null
Jövőre is Melbourne-ben kezdődik a száguldás (Fotó: formula1.com)
A Liberty Media vezetője, Chase Carey bejelentette, hogy a 2020-as Formula–1-es idény első versenye jövőre is az Ausztrál Nagydíj lesz és március 15-én rendezik meg. A teljes jövő évi versenynaptárat később hozzák nyilvánosságra.

Melbourne jövőre 25. alkalommal fogadja majd a Formula–1 mezőnyét, és ahogy az már megszokottá vált, ismét az idény első viadalát tartják az Albert Parkban – csupán 2006-ban és 2010-ben csúszott hátrébb az adott évi versenynaptárban az Ausztrál Nagydíj.

A teljes jövő évi programot később hozza nyilvánosságra a Liberty Media, egyelőre pusztán annyi a bizonyos, hogy 21 futamot rendeznek majd és 1985 után visszatér a Holland GP, valamint új helyszínként bemutatkozik a Vietnámi Nagydíj az ázsiai ország fővárosában épülő utcai pályán.

A két új érkező minden bizonnyal a naptárból kieső Spanyol, valamint a Német Nagydíj helyett lesz, ugyanakkor jelenleg még a brit és a mexikói versenynek sincs érvényes szerződése a jövő esztendőre.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
3 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
18 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik